ДІЇ ГРОМАДЯН У ВИПАДКУ СМЕРТІ БЛИЗЬКОЇ ЛЮДИНИ

 

Судово-медичному дослідженню підлягають трупи померлих від насильницької, а також при підозрі на насильницьку смерть, а саме: якщо смерть настала від механічних ушкоджень, отруєнь, механічної асфіксії, дії крайніх температур, електроструму, після штучного аборту, проведеного поза лікувальним закладом, трупи невстановлених осіб, у випадку настання смерті в лікувальному закладі під час виконання медичних маніпуляцій, померлих раптово вдома з неясним генезом смерті. Якщо смерть відбулася вдома:

            Якщо смерть настала в лікувальній установі:

Тіло покійного зберігається в морзі лікувальної установи (у залежності від причини настання смерті), або перевозиться в судовий морг (м. Дніпро, пл. Соборна, 14 – територія обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, тел. (0562) 466447 або у Новокадацьке відділення СМЕ, яке розташовано на теріторії міської лікарні №4 по вул. Ближня, 31, тел. (056)7417301 ). Перевезення тіла здійснюються лікувальною установою, де наступила смерть.

Якщо смерть наступила в громадському місці:

Якщо нещастя трапилося в дорозі або громадському місці, з місця події тіло покійного співробітниками УВС направляється до судово-медичного моргу, тому, коли пропав родич або інша близька людина, треба звертатися в міліцію. Вам повідомлять адресу судово-медичного відділення, куди можна під'їхати для упізнання тіла й одержання лікарського свідоцтва про смерть.

Якщо смерть була насильницькою (нещасний випадок, суїцид і т.д.):

У випадку насильницької смерті (вбивство, суїцид, автокатастрофа, нещасний випадок, опіки, утоплення, падіння і т.п.) або при підозрі на неї, збуджується кримінальна справа, і тоді для одержання тіла з моргу і поховання покійного необхідний дозвіл слідчого міліції, що веде справу.

Якщо особу, що надійшла до моргу не встановлено:

У випадку, якщо особу не встановлено, перед отриманням лікарського свідоцтва про смерть необхідно провести процедуру впізнання. Усі невпізнані особи підлягають фотографуванню. Після впізнання по фотографії у бюро судово-медичної експертизи або у відділенні міліції, яким було направлено труп до моргу, слідчим складається протокол впізнання. Лише на підставі протоколу впізнання труп є впізнаним.

Які документи необхідно оформити:

Які речі необхідно підготувати для моргу:

Для чоловіка:

Для жінки:

Якщо труп з моргу не був затребуваний родичами:

Згідно наказу Міністерства охороні здоров’я України №6 від 17.01.1995 р., яким затверджено порядок зберігання та видачі трупів, п. 1.2: «…Усі трупи, за винятком трупів невстановлених осіб, як правило, не повинні зберігатися у морзі більш як 3 доби від часу дослідження. Строки зберігання трупів невстановлених осіб не повинні перевищувати 10 діб...»

Після перевищення термінів зберігання трупів, вони передаються для поховання органам комунального господарства м. Дніпропетровська. Поховання проводиться в окремій труні, окремій могилі на Ново-Їгренському цвинтарі. На могилі позначається реєстраційний номер.

 

ПОЛІТИКА В СФЕРІ ЯКОСТІ

Політика і цілі у сфері якості визначена керівництвом Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради» виходячи з основних цілей закладу і спрямована на забезпечення та постійне підвищення якості надаваних послуг.

КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР»:

- спеціалізована установа, що входить до структури закладів охорони здоров’я;

- один з визнаних лідерів на ринку послуг України серед  закладів даного типу;

- надає широкий спектр послуг з проведення на вищому рівні судово-медичних експертиз, що призначаються особою, яка проводить дізнання, слідчим, прокурором, суддею чи судом з метою дослідження на підставі спеціальних знань матеріальних об’єктів, що містять інформацію про обставини справи;

- сприяє поліпшенню охорони здоров’я населення;

- сприяє  запровадженню превентивних заходів стосовно епідеміологічного благополуччя населення;

В нашому штаті понад 200 досвідчених та висококваліфікованих фахівців своєї справи з 7 лікарських спеціальностей (судово-медична експертиза, судово-медична гістологія, судово-медична криміналістика, судово-медична імунологія, судово-медична цитологія, судово-медична токсикологія, організація і управління охороною здоров’я)  та 2  медичних спеціальностей молодших медичних спеціалістів (лабораторна справа(патологія), сестринська справа), що обслуговують 22 райони та 13 міст обласного значення Дніпропетровської  області.

Ми прагнемо до постійного розвитку і вдосконалення своєї роботи шляхом впровадження новітніх методик і технологій та відчуваємо велику відповідальність за надану довіру перед замовниками та  партнерами.

 

НАША МІСІЯ:

 

Ми допомагаємо нашим замовникам знайти та довести істину,  завдяки досвіду наших фахівців з використанням міжнародної практики, впровадження передових технологій і сучасному обладнанню, повсякденної сумлінній роботі і чуйному, уважному ставленню до замовників у вирішенні завдань.

 

НАШІ ЦІЛІ ЦЕ ОРІЄНТАЦІЯ НА ЗАМОВНИКА:

 

Ми прагнемо постійно підвищувати ступінь задоволеності якістю надаваних послуг і рівнем сервісу, тому регулярно проводимо опитування, аналізуємо поточні та перспективні вимоги й очікування.

Ми постійно розвиваємося, розширюємо перелік надаваних послуг і підвищуємо їх якість на підставі моніторингу останніх досягнень в галузі судової медицини та судово-медичної експертизи.

Ми усвідомлюємо, що надання якісних послуг можливо тільки при комплексній роботі з персоналом, тому створюємо гідні умови праці та залучаємо висококваліфікованих фахівців, постійно навчаємо і стимулюємо розвиток співробітників, приділяємо велику увагу системі мотивації і корпоративної культури, забезпечуємо розуміння і залучення всіх співробітників у процес управління якістю.

 

ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ

 

Ми застосовуємо системний підхід до управління і прагнемо постійно покращувати всі аспекти управлінської діяльності з метою забезпечення високої якості надаваних послуг.

Ми створюємо комфортні та безпечні умови для наших замовників, партнерів та клієнтів і надаємо послуги в суворій відповідності з діючими медичними стандартами.

 

 

ДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

 

Ми забезпечуємо безпеку зберігання і обробки особистої інформації відповідно до вимог чинного законодавства та суворо дотримуємося принципів медичної етики, деонтології та конфіденційності.

Для досягнення поставлених цілей керівництвом приймаються всі заходи,  включаючи створення сприятливих умов і забезпечення ресурсами.

Політика в області якості поширюється на всі види діяльності, здійснювані КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР». З метою підтримки актуальності і безперервного вдосконалення Політика постійно аналізується керівництвом.

© 2009-2015 Website design by ATLANTIS industial systems